AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR.

Aşağa gitmek

AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR. Empty AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR.

Mesaj tarafından NAZLI Bir Cuma 7 Ağus. 2009 - 13:49

Koku ve Mantara Etkili Çözüm

Ayak kokusu tedavisi ve Ayak Kokusu

Ayak Kokusu ve ayak kokusu tedavisi ,çoraplar en çok koku oluşumuna sebebiyet vermekte ve mikroorganizmaların yaşamasına imkan tanımaktadır.Ayakkabıların kullanılan giysiler kadar sıkça yıkanmaması da bu sorunun çoğunlukla görülmesine artı bir etken olarak gösterilebilir. Ayak terlemesi sonucu oluşan nem ve buna bağlı olarak gelişen mikroorganizmalar ayak taban bölümü ve parmak aralarında daha hızlı olarak görülmektedir.Vücuttan çıkan sıvı ilk anda yağlı ve kokusuzdur.Ancak cilt yüzeyindeki bakteri (ayaklardagenellikle mantar)florasında yerleşik bulunan bakterilerin(mantarların)çürümesiyle ter kokusu ortaya çıkar.Ter içerisinde,bakteri ve mantar gelişimini destekleyen aminoasit,yağ ve elektrolit gibi kalıntılar bulunur. Bu kalıntılar kötü koku kaynağı olan ,karboksilik asitlere,aldehitlere ve aminlere,bakteri ve mantarlar tarafından dönüştürülür.

Ayak kokusu nasıl giderilir (engellenir)?
Ayak kokusu Ayak Kokusu nasıl giderilir engellenir ;Yukarıda ifade edildiği gibi ayakta koku oluşumuna bakteri,mantar gibi mikroorganizmalar neden olmaktadır. Ayakkabıların kullanılan giysiler kadar sıkça yıkanmaması da bu sorunun çoğunlukla görülmesine artı bir etken olarak gösterilebilir. Bu kapalı kompleks içerisinde kişinin faaliyetiyle birlikte aşırı derecede terleme meydana gelmektedir. Oluşan nem ve buna bağlı olarak gelişen mikroorganizmalar ayak taban bölümü ve parmak aralarında daha hızlı olarak görülmektedir.

Bu mikroorganizmalar ;kokulara ,kaşıntılara ,pişiklere daha ileri durumlarda veziküler lezyonlara neden olmaktadırlar.
Bizim geliştirdiğimiz sistem ayak ve ter kokusuna neden olan etmenleri ortadan kaldırmaktadır. Ayakta uzun faaliyetler sonucu oluşan terle birlikte bir çok mikroorganizma gelişir. Bu mikroorganizmalar terdeki artık maddeleri kokuların kaynağı olan bir çok kimyasal maddelere(çeşitli organik karboksilik asitler,aldehitler,aminler) dönüştürürler. Doliche Antimikrobiyal çoraplarda bulunan çeşitli antimikrobial kimyasal maddelerin etkileriyle bu tür mikroorganizmaların çoğalmaları engellenir. Böylece terleme sonucu oluşan artıklar kötü koku kaynağı olan kimyasal maddelere dönüştürülmezler. Böylece kötü koku oluşumu engellenir. Ayak bakımı ( foot care )böylece sağlanmış olunur.
NAZLI
NAZLI
Forumun Bağımlısı
Forumun Bağımlısı

Mesaj Sayısı : 439
Tecrübe Puanı : 4441
Aktiflik - Beğenilirlik : 2
Kayıt tarihi : 15/06/09
Yaş : 29
Nerden : Siirt

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR. Empty Geri: AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR.

Mesaj tarafından selena Bir Cuma 7 Ağus. 2009 - 14:15

NAZLICIM GERÇEKTEN GÜZEL BİLGİLER PAYLAŞIYORSUN...
selena
selena
Forumun Gevezesi
Forumun Gevezesi

Mesaj Sayısı : 243
Tecrübe Puanı : 4091
Aktiflik - Beğenilirlik : 3
Kayıt tarihi : 30/07/09
Yaş : 22
Nerden : Siirt

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR. Empty Geri: AYAK KOKUSU NASIL GİDERİLİR.

Mesaj tarafından damla Bir Çarş. 14 Nis. 2010 - 15:05

evet çok güzel bilgiler

damla
Forumun Acemisi
Forumun Acemisi

Mesaj Sayısı : 27
Tecrübe Puanı : 3695
Aktiflik - Beğenilirlik : 0
Kayıt tarihi : 09/01/10

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz